“AGMER Webinar Serisi-5 (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık): Aile Şirketlerinde Yenilenme Dönemleri ve Önemi”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin beşincisi 21 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da “Aile Şirketlerinde Yenilenme Dönemleri ve Önemi” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen  moderatörlüğündeki etkinliğe, Eyüp Sabri Tuncer ve Yüz Yıllık Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer konuşmacı olarak katıldı.

Girişimcilik Bölümü Öğrencilerimizden Mustafa Yılmaz “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Yarışmasında Üçüncü Oldu

Girişimcilik Bölümü 1. sınıf öğrencilerimizden Mustafa Yılmaz, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından düzenlenen “Hayal Edin Gerçekleştirelim” isimli yarışmada üçüncü oldu. Birbirinden farklı kategorilerde her yıl 3 binden fazla başvurunun gerçekleştirildiği fikir ve proje temelli girişimcilik yarışmasında; birinciliğe 30 bin TL, ikinciliğe 20 bin TL ve üçüncülüğe ise 15 bin TL ödül verildi.

“AGMER Webinar Serisi-3 (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık): Aile Şirketlerinde Dayanıklılığı Etkileyen Hukuki Süreçler”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin üçüncüsü, 3 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da “Aile Şirketlerinde Dayanıklılığı Etkileyen Hukuki Süreçler” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. AGMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Andaç Toksoy moderatörlüğündeki etkinliğe, Avukat Oğuz Kara konuşmacı olarak katıldı.

“AGMER Webinar Serisi–II (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık): Korona Sonrasında Yeni Bir Dünya Düzeni Doğar mı? Türkiye Nasıl Hazırlanmalı?”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ikincisi, 27 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’de “Korona Sonrasında Yeni Bir Dünya Düzeni Doğar mı? Türkiye Nasıl Hazırlanmalı?” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Global Resources Partnership, London Energy Club ve Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü’nün Londra’dan konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr.

“AGMER Webinar Serisi-1 (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık): Aile İşletmelerinde Veliaht Koçluğu”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ilki, 26 Nisan Pazar günü saat 16.00’da “Aile İşletmelerinde Veliaht Koçluğu” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Veliaht Koçu Tunç Vidinli’nin konuşmacı olduğu etkinlikte; aile şirketlerinde devir sorunları, devralacak yöneticinin hazırlanması ve yeni nesillere aktarımda yapılması gerekenler öğrencilere aktarıldı. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen Öğrenciler ile Buluştu

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen, 12 Nisan Pazar günü saat 21.00’de fakülte Instagram hesabı (@iibf.iku) üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi. Arş. Gör. Şerif Yüksel moderatörlüğünde düzenlenen yayında, Prof. Dr. Ali Şen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yaklaşık 1 saat süren yayında, öğrencilerimiz dekanlarına sorularını, eleştirini ve önerilerini doğrudan yöneltme imkânı buldu. Gelen soruların tamamını cevaplayan Prof. Dr. Ali Şen, “Üniversite ve fakülte olarak bütün birimlerimiz ile öğrencilerimizin her zaman yanındayız” mesajını verdi.

9. Aile İşletmeleri Kongresi Ertelendi

Sayın 9. Aile İşletmeleri Kongresi Katılımcıları,
 
Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen ve ülkemizde de ilk vakalarının görüldüğü COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalığı)’a karşı tedbir amacıyla 7-8 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan 9. Aile İşletmeleri Kongresi, ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni tarih ve detaylar daha sonra açıklanacaktır. Bilginize sunar, sağlıklı günler dileriz.
 
Prof. Dr. Ali Şen (İKÜ İİBF Dekanı)
Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar (AGMER Müdürü)

Girişimcilik Bölümü Öğrencisi Mustafa Yılmaz’ın BAP Önerisi Onaylandı

Girişimcilik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Mustafa Yılmaz’ın Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar’ın danışmanlığı, Arş. Gör. Taha Yusuf Çakarel’in desteğiyle hazırladığı “AVUS-Aydınlatmaların Kontrolünde Akıllı Güç Devrelerinin Sağlayacağı Fayda Üzerine Bir Araştırma” başlıklı BAP önerisi kabul edildi. 
 

Kültür Ekonomi Konuşmaları – “İyilik, Sağlık Ekonomisi” Paneli

İktisat Bölümü, Kültür Ekonomi Konuşmaları kapsamında 25 Şubat Salı günü Basın Ekspres yerleşkemizde “İyilik, Sağlık Ekonomisi” başlıklı bir panel düzenledi. MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan’ın konuşmacı olduğu etkinlikte, Türkiye’deki konkordatoların sayısının artması ile yönetim sorunları arasındaki ilişki derinlemesine tartışıldı. Türkiye’de girişimci eksiğinin olmadığını vurgulayan Akdoğan, asıl eksikliğin yönetim bilinci olduğundan ve yönetici girişimciler ile lider girişimciler arasındaki farklardan bahsetti.