“Rekabet Kendin ile Yarışmaktır” 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 29 Kasım Cuma günü Basın Ekspres yerleşkemizde “Rekabet Kendin ile Yarışmaktır” başlıklı bir etkinlik düzenledi. 2 farklı kategoride 18 öğrencimizin kıyasıya rekabet ettiği yarışma renkli anlara sahne oldu. Kadınlarda kazanan İşletme Bölümü olurken; Girişimcilik Bölümü ikinci, İktisat Bölümü üçüncü oldu. Erkeklerde ise Girişimcilik Bölümü birinciliğe ulaşırken; İktisat Bölümü ikinci ve İşletme Bölümü de üçüncülük elde etti.

Öğrenci Sempozyumu 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, 2 ve 4 Aralık tarihlerinde “Öğrenci Sempozyumu” düzenlendi. Öğrencilerimiz iki günde, akademik danışmanları ile birlikte hazırladıkları 37 farklı poster bildirilerini sundular. 

Başta bildirilerini hazırlayarak sunan öğrencilerimize, akademik danışmanlarımıza, bildirileri değerlendiren jüri üyelerimize, sempozyum düzenleme kurulunda yer alan bütün öğretim elemanlarımıza ve son olarak da yoğun katılım gösteren bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz.
 

Girişimcilik Finansmanı 

Girişimcilik Bölümü, 26 Kasım Salı günü “Girişimcilik Finansmanı” başlıklı bir konferans düzenledi. Basın Ekspres yerleşkemizde gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak katılan T&B Akademi’den Dr. Özgür Teraman, öğrencilerimizi girişimcilik finansmanı konusunda bilgilendirdi. 
 

Girişimcilik Bölümü CookMapp Kurucu Ortağı İskender Ekren ile Avukat Oğuz Kara’yı Ağırladı

Girişimcilik Bölümü, CookMapp Kurucu Ortağı İskender Ekren ile Avukat Oğuz Kara’nın konuşmacı olduğu bir etkinlik düzenledi. “Girişimsel Pazarlama” dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, girişimciliğin hukuki boyutu ve girişimin pazarlanması konusu öğrencilerimize aktarıldı.
 

“Uluslararası Ticaret ve Lojistik” Söyleşisi

Girişimcilik Bölümü, 25 Kasım Pazartesi günü ONEL Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü Osman Karatay ile OGL Global Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Orkan Özdemir’in konuşmacı olduğu “Uluslararası Ticaret ve Lojistik” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Hakan Kaya moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide; gümrük müşavirliği tanımı, iş süreçleri, kariyer yönlendirmesi, kazançları gibi konuların yanı sıra uygulamalı lojistik örnekleri üzerine görüşler aktarıldı.
 

Girişimcilik Bölümümüz Kulübü İKUVENT “Global Girişimcilik Haftası” kapsamında TEB Girişim Evi’ni ziyaret etti.

İstanbul Kültür Üniversitesi Girişimcilik Bölümü, kulübümüz İKUVENT ve öğrencilerimiz; TEB Girişim Evi’ni ziyaret etti. Girişimcilik üzerine sohbetlerin gerçekleştirildiği etkinlikte, geleceğin teknolojileri üzerine fikirler, örnekler ve çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında öğrencilerimizin görüş ve fikirleri değerlendirildi.
 

Prof. Dr. Ali Şen “8. Lojistikte Eğitim Standartları Çalıştayı”nda Sunum Yaptı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı&Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Şen, 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde Bursa Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı “8. Lojistikte Eğitim Standartları Çalıştayı”nda “Yüksek Öğretimde Kalite ve Akreditasyon” başlıklı sunumunu yaptı. Sunum sonrasında hocamıza, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal tarafından plâket takdim edildi. 

Kalite ve Üretim Yönetimi Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları Müfredat Güncelleme Toplantısı

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Kalite ve Üretim Yönetimi Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları müfredatlarının güncelleme çalışmaları kapsamında toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıya İşletme Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Şen, Prof. Dr. Evren Ayrancı, Dr. Öğr. Üyesi H. Nazan Çağlar, Dr. Öğr. Üyesi Nebile Korucu Gümüşoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Burçin Ataseven, Dr. Öğr. Üyesi Murat Taha Bilişik, Dr. Öğr. Üyesi Kemal Özkan Yılmaz ve Dr.Öğr.Üyesi Kağan Okatan katıldı. 
 

İKÜ AGMER ve İİBF “7. ULUSAL AİLE ZİRVESİ”ne Katıldı

Taider Aile İşletmeleri Derneği tarafından 2-3 Kasım tarihlerinde InterContinental Taksim ve Facebook İstasyon’da düzenlenen “7. Ulusal Aile Zirvesi”ne üniversitemizi temsilen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Ali Şen, AGMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi H. Nazan Çağlar, Arş. Gör. Taha Yusuf Çakarel ile öğrencilerimiz katıldı. Sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı zirve “Değişim Rüzgârını Yönetmek” teması ile gerçekleştirildi.