“İş Görüşmesine Hazırlık: İşe Alınmak mı, İşi Almak mı?” Eğitimi Gerçekleştirildi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen moderatörlüğünde gerçekleştirilen “İş Görüşmesine Hazırlık: İşe Alınmak mı, İşi Almak mı?” eğitimine, 27 Kasım Salı günü Basın Ekspres yerleşkesi Konferans Salonu ev sahipliği yaptı.

“Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun (KAP) İşleyişi ve Görevleri” Semineri Gerçekleştirildi

ktisat Bölümü, 20 Kasım Salı günü Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Uzmanı Asiye Nur Dumanlı ile “Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun (KAP) İşleyişi ve Görevleri” seminerini düzenledi. Dumanlı’Basın Ekspres yerleşkemizde gerçekleştirilen etkinlikte Dumanlı, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun nasıl işlediğini ve görevlerini öğrencilerimize aktardı.

“Denetimde Kariyer Planlaması” Söyleşisi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, 26 Nisan Perşembe günü “Denetimde Kariyer Planlaması” söyleşisini düzenledi. Crowe Horwath HSY Bağımsız Denetim Uzmanı ve YMM (Yeminli Mali Müşavir) A.Ş. Vergi Şirketi ortağı YMM H. Özer Ermumcu ile Bağımsız Denetim Şirket ortağı SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) Özkan Cengiz, etkinlik kapsamında öğrencilerimizle buluştu.

“Türkiye Özelinde Başarısız Girişimcilik Modelleri ve Nedenleri” Semineri

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Girişimcilik Bölümü, Bahar Seminerleri kapsamında 18 Nisan Çarşamba günü “Türkiye Özelinde Başarısız Girişimcilik Modelleri ve Nedenleri” seminerini düzenledi. İletişim ve Girişimcilik danışmanı Remzi Durmuş’un konuşmacı olduğu etkinlikte, geçmişten günümüze girişimciliğin gelişimi, girişimcilerin dikkate alması gereken konular ve başarısız iş modelleri tartışıldı.

Yönetimde İnsan İlişkileri

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut PAKSOY’un Örgütsel Davranış Dersine konuk konuşmacı olarak katılan Turkcell Global Bilgi A.Ş. Turkcell Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Funda Seyrek Kantarlı Yönetimde İnsan İlişkileri başlıklı bir sunum yaptı.

İktisat Bölümü Mezun Semineri

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, 27 Şubat 2018 Salı günü Mezun öğrencilerimiz ile Bölümde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerimizin buluştuğu bir seminer düzenledi.

Seminere katılan 2010 mezunumuz Aslı Nazlı Bıyıkbeyi (T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Halkla İlişkiler Direktörü), 2012 mezunumuz Mehmet Akgöz (Kent Kargo, Genel Koordinatör) ve 2011 mezunumuz Mehmet Zeki Tuğrul (Süt Kaynağı, CEO) öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

Mezun öğrencilerimiz iş dünyasında edindikleri deneyimleri öğrencilerimiz ile paylaştı.