İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu & Yılbaşı Kutlaması

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2022-2023 Güz Yarıyılı Akademik Kurulu 28 Aralık Çarşamba günü Basın Ekspres yerleşkemizde düzenlendi. Fakültemiz akademik kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilen kurul sonrasında akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz yeni yılı birlikte kutladılar. 

Bütün öğrencilerimize, idari personelimize ve akademisyenlerimize sağlıklı ve mutlu seneler dileriz.

Girişimcilik Bölümü Öğrencilerimiz Yatırım Sunumu Simülasyonu Gerçekleştirdi

Girişimcilik Bölümü öğrencilerimiz, 2022-2023 Güz Yarıyılı "Girişimcilik Atölyesi I" dersi kapsamında yatırım sunumu simülasyonu gerçekleştirdi. İşletme Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Şerif Yüksel ve Girişimcilik Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Mustafa Bekmezci'nin jüri üyesi olarak yer aldığı sunumlarda, öğrenciler iş fikirlerini detaylı olarak aktardılar.

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliğine Katıldı

İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında Sırbistan Belgrad Visoka Skola Za Poslovnu Ekonomiju I Preduzetnistvo Üniversitesi'nde "Girişimcilik" ve "Türkiye'de Girişimcilik" konularında ders verdi.
 

"Kurumsal İşletmelerde SIX SIGMA Uygulamaları, Müşteri Değeri ve Yatırım Geri Dönüşümü"

İşletme Bölümü, 21 Aralık Çarşamba günü Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu'nda "Kurumsal İşletmelerde Six Sigma Uygulamaları, Müşteri Değeri ve Yatırım Geri Dönüşümü" başlıklı seminer düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Lean Six Sigma Black Belt ING Bank Teknoloji ve Ürün Yöneticisi Mutlu Emir Bilisik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini kurumsal işletmelerde yalın altı sigma uygulamaları ve dönüşüm çalışmaları konusunda bilgilendirdi. Sunumunda gerçek sektör vaka analizleri üzerinden değerlendirmeler yapan Bilisik, uygulanan metodolojilerden de bahsetti.

"Kriz Yönetimi ve Krizde Karar Verme" Konferansı

İşletme Bölümü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla "Kriz Yönetimi ve Krizde Karar Verme" başlıklı konferans düzenledi. Turkish Airlines Bakım Operasyon Yöneticisi Dr. Bekir Alper Yıldırım'ın konuşmacı olduğu etkinlik, 25 Kasım Cuma günü saat 14.00'te Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

İşletme Bölümü Öğretim Üyelerimizin Kitap Bölümü Yayınlandı

İşletme Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Ezgi SOYALTIN ve Dr. Öğr. Üyesi Kemal Özkan YILMAZ tarafından kaleme alınan "Bankalarda Müşteri Deneyimi Yönetimi" bölümünün yer aldığı “Banka Hizmetleri Pazarlaması” kitabı yayınlandı. 

Hocalarımızı tebrik ederiz.