İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “Kariyer Günü”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, 14 Mayıs 2024 Salı günü Küçükçekmece yerleşkesi konferans salonunda “Kariyer Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrencilerimiz; katılımcı firmalara çeşitli sorular sorarak, farklı atölyelere katılarak ve gün sonunda firmaları oylama ile değerlendirerek kariyer planları için ufuk açıcı bir gün geçirdiler.
 

"Erasmus+ Programında Okul Eğitimi Fırsatları" 

İKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İKÜ Teknoloji Transfer Ofisi ile İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu iş birliğinde, 26 Nisan 2024 Cuma günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda “Play and Learning from the Past” projesi tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte; Erasmus+, KA1 ve KA2 projeleri hakkında bilgiler paylaşıldı.


 

"Atatürk'ün Yanıbaşında - 12 Yılın Anıları"

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, "Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları" kapsamında "Atatürk'ün Yanıbaşında - 12 Yılın Anıları" başlıklı konferans düzenlenecek. 43. ve 44. Dönem Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, Bürokrat & Yazar Mustafa Kemal Ulusu'nun konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Kasım Salı günü saat 13.00'te Küçükçekmece Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2022-2023 Bahar Yarıyılı Akademik Kurulu 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2022-2023 Bahar Yarıyılı Akademik Kurulu, Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız ve İİBF akademik kadromuzun katılımlarıyla 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü Basın Ekspres yerleşkemizde gerçekleştirildi. 

İİBF Öğrencileri ile Altınyıldız CLASSICS, Almanya Kariyer Fırsatları Kapsamında Bir Araya Geldi 

Üniversitemiz Avrupa Kariyer ve İş Gücü Birimi’nin (AVKİB) başlattığı Almanya Kariyer ve İş Gücü Programı kapsamında, Altınyıldız Classics Genel Müdürü Osman Çavuşoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve İktisat bölümlerimizin 4. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu & Yılbaşı Kutlaması

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2022-2023 Güz Yarıyılı Akademik Kurulu 28 Aralık Çarşamba günü Basın Ekspres yerleşkemizde düzenlendi. Fakültemiz akademik kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilen kurul sonrasında akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz yeni yılı birlikte kutladılar. 

Bütün öğrencilerimize, idari personelimize ve akademisyenlerimize sağlıklı ve mutlu seneler dileriz.

Girişimcilik Bölümü Öğrencilerimiz Yatırım Sunumu Simülasyonu Gerçekleştirdi

Girişimcilik Bölümü öğrencilerimiz, 2022-2023 Güz Yarıyılı "Girişimcilik Atölyesi I" dersi kapsamında yatırım sunumu simülasyonu gerçekleştirdi. İşletme Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Şerif Yüksel ve Girişimcilik Bölümü öğretim elemanlarımızdan Arş. Gör. Mustafa Bekmezci'nin jüri üyesi olarak yer aldığı sunumlarda, öğrenciler iş fikirlerini detaylı olarak aktardılar.

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliğine Katıldı

İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Kumral Yürek, Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında Sırbistan Belgrad Visoka Skola Za Poslovnu Ekonomiju I Preduzetnistvo Üniversitesi'nde "Girişimcilik" ve "Türkiye'de Girişimcilik" konularında ders verdi.